ЦАГААТГАЛЫН БҮРТГЭЛ

Бүртгэлд 14648 хүн байна.
No Хэлмэгдэгчийн Шүүхийн тогтоол Цагаатгасан
No Овог нэр Аймаг сум Ажил, цол хэргэм Шийтгэсэн газар Ш.Огноо, Т.Дугаар Ял шийтгэл Магадлал Огноо
101 Өвгөн Дашням Хэнтий Галшар 7-р дивизийн намын дарга УДШ ЦК 1939-07-20 17 10 жил хорих 202 2000-06-05
102 Бадам Самданжамц Дорнод Баян-уул 7-р хорооны комиссар УДШ ЦК 1939-07-20 17 8 жил хорих 202 2000-06-05
103 Цэрэн Лувсандорж Архангай Булган 7-р дивизийн клубын дарга УДШ ЦК 1939-07-20 17 5 жил хорих 202 2000-06-05
104 Цэвэл Лувсандорж Хэнтий Баян-Овоо сумын төвийн артельд оёдолчин Хэнтий аймгийн шүүх 1941-12-22 170 9 жил хорих 203 2000-06-05
105 Далантай Гэндэнжамц Дорнод Дарханхаан 10-р дивизд цэрэг Дээд шүүх 1940-08-18 83 6 жил хорих 204 2000-06-05
106 Дэлгэр Цэвэгмид Өвөрхангай Туулгэгээн 10-р дивизд цэрэг Дээд шүүх 1940-08-18 83 3 жил хорих 204 2000-06-05
107 Цэмбэл Гомбожав Хөвсгөл Цагаан-Үүр малчин ДХГ-ын дэргэдэх тусгай комисс 1932-01-18 2 2 жил хорих 205 2000-06-05
108 Цагаанбанд Шүхэрцогт Хөвсгөл Бүрэнтогтох ДХГ-ын дэргэдэх тусгай комисс 1932-01-18 2 2 жил хорих 205 2000-06-05
109 Бат-Очир Баатар Хөвсгөл Бүрэнтогтох ДХГ-ын дэргэдэх тусгай комисс 1932-01-18 2 3 жил хорих 205 2000-06-05
110 Шадав Балчин Ховд Хайрхан Ховд аймгийн шүүх 1954-10-04 56 10 жил хорих /66-1 цагаатгав/ 206 2000-06-05
111 Бямба Балдан-Осор Увс Өндөрхангай Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
112 Ламжав Өлзийбадрах Увс Торгонгол гүрэмч зодоч Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
113 Жаргал Римэд Увс Өмнөговь унзад Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
114 Нянгар Довчин Увс Улаангом гэвхүй Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
115 Цэрэв Дамба Увс Ховд унзад Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
116 Чогдон Гончиг Увс Зүүнговь гавьж Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
117 Догой Тоня Увс Малчин гэвхүй Увс аймгийн шүүх 1938-04-07 24 буудан алах 208 2000-06-05
118 Хархөвгүүн Ивгээл Увс Бөхмөрөн Увс аймгийн шүүх 1939-06-20 79 буудан алах 212 2000-06-05
119 Тасбек Тавинтай Ховд Алтанцөгц Ховд аймгийн шүүх 1939-09-20 116 5 жил хорих 211 2000-06-05
120 Дагва Мишил Улаанбаатар БЗД-н 6-р хороо инженер-технолгич Хүнсний аж үйлдвэрийн яамны сайдын тушаал 1969-08-20 146 ажлаас халагдсан 537 2000-06-14
121 Чойжманж Жамба Ховд Булган Ховд аймгийн шүүх 1954-06-21 37 9 жил хорих 239 2000-07-03
122 Ууш /Увш/ Лувсанжигмэд Өмнөговь Баяндалай Өмнөговь аймгийн шүүх 1952-08-09 89 8 жил хорих 233 2000-07-03
123 Ваанжуур Дагвадорж Өвөрхангай Сант Өвөрхангай аймгийн шүүх 1954-03-13 32 10 жил хорих 231 2000-07-03
124 Тамжав Чойнхор Өмнөговь Номгон Өмнөговь аймгийн шүүх 1953-10-24 106 10 жил хорих 232 2000-07-03
125 Наваан Гэндэнжамц Булган Хантай холбооны шугамын механик Улсын Дээд Шүүх 1941-11-22 186 7 жил хорих 235 2000-07-03
126 Гармаа Очир Булган Хантай ОБЭК 1938-06-03 21 буудан алах 236 2000-07-03
127 Зундуй Товоол Дорнод Баяндун Дорнод аймгийн шүүх 1942-10-27 107 10 жил хорих 237 2000-07-03
128 Чойжманж Баакаа Ховд Булган УДШ 1954-03-05 4 12 жил хорих 238 2000-07-03
129 Пүрэв Ринчинготов Баянхонгор Баянбүрэн Баянхонгор аймгийн шүүх 1955-04-14 29 6 жил хорих 243 2000-07-04
130 Аюур Дашням Говь-Алтай Эрдэнэ Говь-Алтай аймгийн шүүх 1953-12-26 88 10 жил хорих 244 2000-07-04
131 Бор Балдан Тодорхойгүй УДШ 1946-01-09 28 8 жил хорих 245 2000-07-04
132 Муна Банди /Пүрэв-Очир/ Хөвсгөл Бүрэнхаан ОБЭК 1932-05-07 2 буудан алах 287 2000-07-14
133 Муна Жадамбаа Хөвсгөл Бүрэнхаан ОБЭК 1932-05-07 2 буудан алах 287 2000-07-14
134 Пүрэв Жүгдэр Хөвсгөл Цагаан-уул ОБЭК 1932-05-07 2 буудан алах 287 2000-07-14
135 Жамсран Баянхишиг Хөвсгөл Бүрэнхаан ОБЭК 1932-05-07 2 буудан алах 287 2000-07-14
136 Цэрэндорж Дэндэвдоо Хэнтий Дэлгэрхаан Өндөрхаан хотын шүүх 1955-11-30 86 10 жил хорих 288 2000-07-14
137 Лувсан Самдан Архангай Өндөр-улаан Архангай аймгийн шүүх 1943-08-30 163 7 жил хорих 289 2000-07-14
138 Чохой Сэрчин Завхан Сантмаргац Завхан аймгийн шүүх 1939-06-09 67 буудан алах 283 2000-07-14
139 Лхамжав Лхагваа Завхан Сантмаргац Завхан аймгийн шүүх 1939-06-09 67 8 жил хорих 283 2000-07-14
140 Самдан Тогооч Завхан Сантмаргац Завхан аймгийн шүүх 1939-06-09 67 8 жил хорих 283 2000-07-14
141 Цэрмаа Гунгаа Завхан Сонгино Завхан аймгийн шүүх 1939-06-09 67 10 жил хорих 283 2000-07-14
142 Сандагдорж Лувсандорж Завхан Сантмаргац Завхан аймгийн шүүх 1939-06-09 67 10 жил хорих 283 2000-07-14
143 Жавзмаа Чимэддорж Дундговь Эрдэнэдалай Дундговь аймгийн шүүх 1954-03-30 26 8 жил хорих 285 2000-07-14
144 Соном Гүрдарам Завхан Тэлмэн УДШ ЦК 1950-03-14 9 7 жил хорих 284 2000-07-14
145 Жаргал Дорж Өвөрхангай Өндөронц ОБЭК 1938-11-07 34 10 жил хорих 286 2000-07-14
146 Батсуурь Цэндоо Төв Өнжүүл УДШ ЭК 1951-06-15 24 4 жил хорих 311 2000-09-06
147 Цэрэн Гончиг Тодорхойгүй Цагаан-Овоо ДЯЯ-ны тусгай комисс 1948-06-01 6 5 жил хорих 307 2000-09-06
148 Далай Галсан-Осор Дорнод Улааннуур Дорнод аймгийн шүүх 1932-06-08 122 2 жил хорих 310 2000-09-06
149 Хайсандай Гэндэн Ховд Үенч Ховд аймгийн шүүх 1949-07-21 71 буудан алах 308 2000-09-06
150 Номит Охиноо Тодорхойгүй Хэрлэнбаян Дорнод аймгийн шүүх 1948-03-13 43 25 жил хорих 309 2000-09-06
151 Раднаа Данзан Сэлэнгэ Мандал Цэргийн яамны байлдааны бэлтгэлийн туслах дарга хурандаа Цэргийн Дээд шүүх 1940-05-20 16 3 жил хорих 318 2000-09-06
152 Сайнцогт Өлзий /Өлзийт/ Тодорхойгүй Цэргийн гар үйлдвэрт нормчин УДШ ЭК 1952-09-16 48 10 жил хорих 317 2000-09-06
153 Матхул Тулымхан Баян-Өлгий Дэлүүн сумын дарга Баян-Өлгий аймгийн шүүх 1941-10-24 67 5 жил хорих 316 2000-09-06
154 Өлзий Сэдбазар Улаанбаатар 4-р хороо ДЯЯ-ны тусгай комисс 1941-05-22 4 3 жил хорих 313 2000-09-06
155 Хожоо Мэнд Ховд Үенч Ховд аймгийн шүүх 1948-09-09 104 8 жил хорих 314 2000-09-06
156 Химал Канагад Баян-Өлгий Хужирт Баян-Өлгий аймгийн шүүх 1947-11-03 108 10 жил хорих 328 2000-09-21
157 Насир Байсал Баян-Өлгий Хужирт Баян-Өлгий аймгийн шүүх 1947-11-03 108 25 жил хорих 328 2000-09-21
158 Охин /Баян/ Сүрэндорж Өмнөговь Мандал-Овоо ДЯЯ-ны БЭК-ын 1938-03-18 10 буудан алах 329 2000-09-21
159 Балжир Гомбожав Дорноговь Улаанбадрах ДЯЯ-ны ТК 1949-06-03 4 5 жил хорих 325 2000-09-21
160 Бат Чулуун Дорноговь Улаанбадрах ДЯЯ-ны ТК 1949-06-03 4 5 жил хорих 325 2000-09-21
161 Дарамжав Мягмаржав Завхан Сонгино Сартуул хошуунд бичээч Завхан аймгийн шүүх 1932-06-22 1 буудан алах 326 2000-09-21
162 Дамба Түдэв Ховд Дарви лам гавьж УДШ 1954-03-06 10 10 жил хорих 327 2000-09-21
163 Луузан Найдан Ховд Дарви лам УДШ 1954-03-06 10 10 жил хорих 327 2000-09-21
164 Гомбо Дэнзэн Ховд Дарви жасын нярав УДШ 1954-03-06 10 9 жил хорих 327 2000-09-21
165 Зана Довчин Ховд Дарви лам дуганчин УДШ 1954-03-06 10 9 жил хорих 327 2000-09-21
166 Чойжир Дамдин Ховд Дарви лам УДШ 1954-03-06 10 9 жил хорих 327 2000-09-21
167 Баяр Жалчинжав Ховд Дарви жасын нярав УДШ 1954-03-06 10 9 жил хорих 327 2000-09-21
168 Ванчинсэрж Бат Ховд Дарви лам УДШ 1954-03-06 10 9 жил хорих 327 2000-09-21
169 Арваг Буянтогтох Ховд Эрдэнэбурэн Ховд аймгийн шүүх 1954-03-02 8 6 жил хорих 352 2000-10-23
170 Үйзэн Адъяа Тодорхойгүй Хөлөнбуйр Чойбалсан аймгийн шүүх 1947-09-22 149 18 жил хорих 367 2000-10-25
171 Шаравчогдон Дашням Өвөрхангай Зүүнбаянулаан аймгийн банкинд зээлийн байцаагч Өвөрхангай аймгийн шүүх 1952-08-30 96 7 жил хорих 360 2000-10-25
172 Дэлгэр Наваангомбо Дорнод Жавхлантшарга цэргийн алба хааж байсан ДЯЯ-ны дэргэдэх ОБЭК 1939-03-04 2 3-н жил хорих 385 2000-11-08
173 Санж Сайнцог Дорнод Дашбалбар Дотоодыг хамгаалах газрын дэргэдэх тусгай комисс 1933-11-21 ? 8-н жил хорих 384 2000-11-08
174 Сэржид Гэмпил Говь-Алтай Тамч малчин Говь-Алтай аймгийн ардын шүүн таслах газар 1944-06-26 45 8-н жил хорих 401 2000-11-15
175 Маам Наваанренчин Дорноговь Дэлгэрэх малчин Дорноговь аймгийн шүүх 1951-11-16 97 7-н жил хорих 399 2000-11-15
176 Жамбал Галсандорж Завхан Баян уул лам байгаад хар болсон Завхан аймгийн шүүх 1938-11-24 204,307 буудан алах хөрөнгө хураах 400 2000-11-15
177 Жүгдэр Равсал Архангай Мөрөн лам байсан Архангай аймгийн ардын шүүн таслах газар 1947-09-26 94 8-н жилийн хорих 402 2000-11-15
178 Дорж Галсанжамц Говь-Алтай Цээл модны 2-р нэгдэлд гуталчин Дээд шүүх 1941-08-12 45 8-н жил хорих 423 2000-12-20
179 Зоригт Мантай Ховд Мянгад лам байсан гавьж Увс аймгийн ардын шүүн таслах газар 1939-06-20 84 буудан алах,хөрөнгө хураах 424 2000-12-20
180 Баяр Чүлтэм Хэнтий Баянтээрэм лам гавьж,унзад ОБЭК 1938-04-22 15 10-н жил хорих 429 2000-12-20
181 Далт бадам Өмнөговь Луус лам гавьж,ловон УДШ-н цэргийн коллег 1938-06-26 76 буудан алах 417 2000-12-20
182 Онгой Дугаржав Өмнөговь Дэлгэрхангай жолооч УдШ-н цэргийн коллег 1938-06-26 76 10-н жил хорих 417 2000-12-20
183 Пэлжээ Лувсан Завхан Баян-Уул мөнгөний нярав Завхан аймгийн ардын хэсгийн 3-р шүүх 1954-08-31 17 5-н жил хорих 428 2000-12-20
184 Лигшид Бадарч Завхан Баян-Уул малчин Завхан аймгийн ардын хэсгийн 3-р шүүх 1954-08-31 17 8-н жил хорих хөрөнгө хураах 428 2000-12-20
185 Бизъяа Нацаг Архангай Булган лам гавьж ОБЭК 1938-08-19 29 Буудан алах 19 2001-01-19
186 Буужи/Бөөжи Бууван Дорнод Хэрлэнбаян малчин УДШ-н эрүүгийн коллеги 1949-09-10 892 25-н жил хорих 22 2001-01-19
187 Цэдэн Батцэрэн Улаанбаатар 5-р хороо арьс өнгөний эмч доктор УДШ-н эрүүгийн коллеги 1944-09-12 80 10-н жил хорих 32 2001-01-22
188 Жамбал Данзан Дорнод Хэрлэнбаян гуталчин УДШ-н цэргийн коллеги 1949-10-31 20 20-н жил хорих 31 2001-01-22
189 Очир Жадамба Хэнтий Цонхлон тайж Ерөнхий шүүн таслах газар 1932-04-26 138 4-н жил хорих 77 2001-02-20
190 Жүгдэр Мижид Архангай Богд улс төрийн удирдагч Цэргийн шүүх 1939-11-13 27 6-н жил хорих 79 2001-02-20
191 Огой Дэндэв Дундговь Дэрэн Дундговь аймгийн шүүх 1953-09-05 77 6-н жил хорих 67 2001-02-20
192 Чойжав Галдандорж Булган Хангал цэрэг байсан ОБЭК 1938-08-30 30 10-н жил хорих 75 2001-02-20
193 Равхиа Алтангэрэл Дорнод Хэрлэнбаян тайж Чойбалсан аймгийн шүүх 1948-03-13 42 Буудан алах хөрөнгө хураах 78 2001-02-20
194 Буян Зодов Дорнод Хэрлэнбаян малчин Чойбалсан аймгийн шүүх 1949-08-19 130 13-н жил хорих 74 2001-02-20
195 Чулуун Хас Завхан Алдархаан лам Цогчин умзад Завхан аймгийн шүүх 2029-06-23 76 8-н жил хорих,хөрөнгө хураах 68 2001-02-20
196 Ринчин Дэлэг Ховд Манхан Хүнсний комбинатын дарга Ховд аймгийн шүүх 1950-03-07 106 5-н жил хорих хөрөнгө хураах 72 2001-02-20
197 Данин Цамбасүрэн Төв Баяндэлгэр байцаагч дэслэгч Цэргийн шүүх 1939-11-13 27 8-н жил хорих 79 2001-02-20
198 Бат Лувсандорж Сэлэнгэ Орхон шаамар улс төрийн удирдагч Цэргийн шүүх 1939-11-13 27 7-н жил хорих 79 2001-02-20
199 Алтангэрэл Пүрэвжал Хөвсгөл Бүрэн сумангийн дарга Цэргийн шүүх 1939-11-13 27 3-н жил хорих 79 2001-02-20
200 Надмид Жигжид Завхан Улаагчин отрядын хүнсний дарга Цэргийн шүүх 1939-11-13 27 6-н жил хорих 79 2001-02-20